NUMBER 17

Ведучий інтригуюче скролив мишкою на екрані з учасниками розіграшу і нарешті назвав третього переможця

SVITLANA MAZUR

Я ледь зі стільчика не впала! Вірніше, стільчик ледь не впав коли я зірвалася з місця та підстрибнула від радості!

Як мала дитина, я помчалася на сцену за сертифікатом і ще не зовсім усвідомлювала, яку я отримала супер можливість!

Samed Samedov, директор SR Teaching and Learning в Баку, вручає мені виграний сертифікат.

 

Ще до початку розіграшу я пророкуюче сказала своїй сусідці: «Класно було б виграти той сертифікат!»

А зараз почнемо з перед історії.

Вмощуйтеся зручніше на диван, беріть чашку чаю або кави і поїхали!!!!

Весною я проводила онлайн вебінар для викладачів англійської мови в рамках запуску свого авторського онлайн курсу для викладачів англійської мови «Як підготувати учнів до ЗНО з англійської мови», і в мене запитали чи я проходила курси чи навчання, типу CELTA. Тоді я відповіла, що мені б хотілося це зробити і я маю певні наміри стосовно свого навчання. Вже тоді думка про курси глибоко засіла в моїй підсвідомості. Я проглядала в Інтернеті різні варіанти. Час ішов, а думка моя вже полетіла у Всесвіт і почала опрацьовуватися. В травні я відвідала міжнародну конференцію Teaching English Globally. Саме там я виграла сертифікат на безкоштовний авіаквиток та проживання на TESOL курс у місті Баку.

Отже, четверо учасників конференції з України отримали можливість навчатися на TESOL курсі. Я ще тоді не зовсім розуміла, що це за програма, але я точно знала, що це МІЙ ШАНС!

 

Що таке TESOL курс?

 

TESOL (Teaching English for Speakers of Other Languages) — це означає навчати людей, для яких англійська мова не є рідною мовою, тобто не native speakers. Цей сертифікат визнається в багатьох країн світу і дає право викладати англійську в країнах Європи та Азії, зокрема Китай віддає перевагу саме TESOL сертифікату, а не CELTA.

 

 

Курс TESOL має декілька форматів.

Особисто я проходила комбінований 120 годинний онлайн та оффлайн курс, який передбачає 4 онлайн модулі та двотижневий оффлайн практикум. Під час оффлайн навчання, ми отримали мега корисні знання, які потрібно освоїти і потім показати вміння викладати англійську мову відповідно до міжнародних стандартів TESOL на реальних уроках з реальними учнями. В кожного учасника курсу було 3 TP (Teaching Practice), тобто відкритих уроків. Скажу чесно, підготовка до TP займала дуже багато часу, адже основне це  – застосувати всі отримані теоретичні знання на практиці і продемонструвати готовність викладати англійську за стандартами TESOL.

 

Переваги курсу TESOL в Баку

 

 • Комбіноване навчання  – онлайн + оффлайн. Тобто отримати знання – це важливо, але найважливіше – спробувати їх застосувати в своїй практиці і отримати дієві та корисні настанови та зауваження тренерів курсу.

 

 • Професійні тренери курсу, майстри своєї справи і просто прекрасні люди, які живуть викладанням та англійською мовою. Всі методи, яким нас навчали були використані на учасниках курсу. Тобто це не були нудні лекції з листочка, відірвані від реального навчального процесу. Всі методи випробовувалися на самих учасниках і це дуже круто і мега корисно, оскільки після таких навчальних сесій, я виходила з кабінету з величезним чемоданом знань, які розкладалися в моїй голові по полицям і я чітко бачила, «коли + де + як» мені використовувати ті знання з потрібних полиць.

Наші професійні тренери: Akbar Ghafouri, Євгенія Татарова, Reza Molaee

 

Навчальна сесія в мальовничому куточку країни!

 • Систематизація знань та акумулювання власного досвіду у свій особистий стиль викладання. В кожного викладача є свій стиль та методи викладання, кожен – це неповторний провідник до знань та відкриттів. Саме цей курс допоміг мені довершити мій стиль викладання, закрив прогалини та навів порядок в моїх думках.

 

 • Всі навчальні матеріали курсу – корисні та потрібні для викладача, який прагне зробити свої уроки корисними, актуальними та цікавими не лише для своїх учнів, а й для самого себе. Маючи 13 річний досвід викладання, я отримала нові знання і зараз я зовсім з іншого боку поглянула на свої попередні методи та стиль викладання. Як казала наша тренерка: «Ти вже не зможеш викладати як раніше! Відтепер все буде по-іншому!»

Робоча обстановка.

 • Можливість спостерігати TP своїх колег на курсі, аналізувати та робити потрібні висновки для себе. Це справді крутий досвід, оскільки основна задача – це не оцінювати та критикувати колег, а аналізувати уроки та обирати для себе дієві методи та вправи, а також ідеї для проведення своїх власних уроків.

 

 • Можливість побачити як можна ефективно працювати в невеликих групах, отримувати задоволення та високі результати.

Активно навчаємося з супер тренером!

 • Я вперше викладала англійську мову учням, які не володіють моєю рідною українською мовою, а я не знаю їхньої мови. Це неабиякий досвід!

 

 • Навчання в іншій країні – це супер перевага особисто для мене. Адже, навчаючись за тисячі кілометрів від рідного дому, ти повністю можеш сконцентруватися на навчанні, погрузитися в атмосферу ENGLISH та відсторонитися від усіх відволікаючих життєвих факторів дорослої людини (сім’я, діти, робота, рутинні проблеми).

 

 • Проживання та навчання в одному місці. Ми проживали в кампусі на території центру разом з тренерами та учасниками курсу з інших країн. Це дуже круто! Ми стали однією  TESOL сім’єю, дізналися про культуру та традиції різних країн і головне – це цілодобова підтримка та професійні поради!  

Our TESOL family

 

 • Курс дає розуміння того, куди рухатися далі і в якому напрямку. В кожного цей напрямок свій.

 

Топ 15 професійних інсайтів

 1. Таксономія Блума і як вона допомагає на уроках англійської мови
 2. Classroom management – це наше все! Без нього не проведеш ефективне заняття.
 3. Формула Крашена i+1 та її застосування на практиці
 4. Reading isn’t boring (читання – це не нудно)
 5. Кожне завдання на уроці повинно мати feedback, інакше воно – useless
 6. Принцип Kiss-kick-kiss реально працює!
 7. CLIL – це тема, яка мене підкорила і яку хочу вивчати глибше
 8. Робота з Young Learners – це надзвичайно складна робота, яка потребує детальної підготовки
 9. Робота в групах дає класний результат при умові використання відповідних методів навчання та підготовки викладача
 10. Lesson Planning – важлива умова ефективного заняття
 11. ICQ  та CCQ – must be!
 12. TTT (Teacher Talking Time) 
 13. Error Correction
 14. Уроки мають бути student oriented lesson
 15. The Four Macro Skills (Reading/Listening/Writing/Speaking) мають свої специфічні Procedures

Топ 5 особистих інсайтів

 1. NEVER stop learning
 2. Оточення – супер важлива умова для гармонійного та ефективного навчання
 3. Сучасний викладач – це не той хто любить учнів, а той, хто знає та вміє зробити так, щоб учні полюбили його предмет і бігли на урок наввипередки
 4. Не треба зациклюватися на тому, що ти не так зробив в минулому. Потрібно дивитися тільки вперед і думати про те, що можна зробити потрібного та корисного саме сьогодні
 5. Just do well your job!

 

 

Перед поїздкою на навчання мене дужжжееее часто запитували:

«Куди це ти знову зібралася? Для чого? Ти ж і так англійську знаєш?»

Відповідаю:

«Автомобіль після 100000 км пробігу потребує заміни масла, фільтрів та технічного огляду. Він то на ходу, та й не стукає і не рипить нічого! Але! Всі описані вище процедури пройти потрібно, після яких авто прослужить довше, якісніше та надійніше! І головне – надійність в авто!»

 

Після поїздки отримую вже інше запитання: «Чи варто проходити курси TESOL в Баку?»

Відповідаю:

«I highly recommend!»

Звісно в кожного з нас свої цілі та очікування, але я впевнена, що кожен знайде відповіді саме на ті запитання, які турбують Вас!

Share Button